Обавештење о надокнади пропуштене наставе из Клиничке биохемије

Поштовани студенти,

Пропуштену наставу из Клиничке биохемије (више од  3 лекције са Ретикулума и више од 3 вежбе) можете надокнадити на следећи начин:

1. Лекције са Ретикулума: лекције ће бити отворене и доступне за прелажење од понедељка, 12. 2022. у 8.00 часова до недеље 8. 1. 2023. до 23.59.

У прилогу се налази списак студената са бројем пропуштених лекција на Ретикулуму које је потребно надокнадити током следеће недеље.

1. Практична настава: потребно је написати кратак есеј (1-2 странице, исписано руком) на тему пропуштеног приказа случаја (теме за сваку вежбу су у наставку текста) и есеј предати секретару, Виолети Путник (соба број 4 у приземљу Института, десно од улазних врата), до среде 01. 2023.

Вежба 1: Тумачење биохемијских параметара код физички активних особа

Вежба 2: Лабораторијска дијагностикахемолизне анемије

Вежба 3: Лабораторијска дијагностика акутног инфаркта миокарда

Вежба 4: Лабораторијска дијагностика реуматоидног артритиса

Вежба 5: Лабораторијска дијагностика хроничне слабости бубрега

Вежба 6: Лабораторијска дијагностика токсичног хепатитиса

Вежба 7: Лабораторијска дијагностика  хиперпаратиреоидизма

Вежба 8: Лабораторијска дијагностика карцинома дојке

Вежба 9: Лабораторијска дијагностика  Дијабетеса мелитуса

Вежба 10: Лабораторијска дијагностика Кушинговог синдрома

Вежба 11: Лабораторијска дијагностика хипопитуитаризма

Вежба 12: Лабораторијска дијагностика прееклампсије

Вежба 13: Лабораторијска дијагностика Хашимото тиреоидитиса

Вежба 14: Лабораторијска дијагностика поремећаја воде и електролита

Вежба 15: Лабораторијска дијагностика акутног панкреатитиса

У прилогу се налази списак студената са списком вежби које је потребно надокнадити.

Ово би значило да студент који има 4 изостанка надокнађује 1,  студент са 5 изостанака надокнађује 2 а студент са 6 изостанака надокнађује 3  (дозвољен број изостанака је 3).

Да би стекли право на надокнаду, студенти који имају више од 6 изостанка на било ком виду наставе (лекције и вежбе) треба да донесу оправдање за пропуштену наставу и да напишу молбу да им се одобри надокнада пропуштене наставе. Оправдања и молбе је потребно доставити до петка, 23. 12. 2022. Молбе и оправдања оставити у соби број 4, у приземљу Института, десно од улазних врата , код секретара Виолете Путник.

Уколико вам нешто није јасно јавите се на мејл sasenka.vidicevic@med.bg.ac.rs.

Катедра биохемије

Клиничка биохемија – незаршене лекције на Ретикулуму

Клиничка биохемија – списак за надокнаду вежби